Doprava zdarma v rámci ČR při nákupu nad 1.500 Kč

Rady, tipy a návody

Velikosti prstenů

 

Rádi byste si u nás koupili prsten a potřebujete určit správnou velikost? S námi to hravě zvládnete. Prsteny pro vás vyrábíme přesně na míru a při nákupu můžete velikost uvést přímo do poznámky v objednávce. Kdyby se přece jen stalo, že prsten nebude sedět, zdarma vám ho upravíme na přesnou velikost.

V jakých hodnotách se velikost uvádí:

  • Vnitřní průměr (např. 16 mm)
  • Vnitřní obvod neboli EU velikost (např. 53 mm = EU velikost 53, 62 mm = EU velikost 62) – vnitřní obvod prstenu zjistíte měřením obvodu prstu
Tipy pro úspěšné měření:
  • Ideální je nechat si velikost změřit přímo u odborníka. Obzvlášť pokud vybíráte svůj první prsten a měříte velikost svépomocí, snadno se můžete splést.
  • Velikost prstu se mění podle teploty i denní doby, měřte ho proto během dne za pokojové teploty. Pro jistotu opakujte měření 3× nebo 4×.
  • Široké prsteny většinou sedí těsněji než tenké kroužky. Při rozhodování mezi dvěma velikostmi v tomto případě radši zvolte tu větší.
  • Pokud máte velké klouby, při měření na to myslete. Je důležité, abyste prsten mohli pohodlně přetáhnout přes kloub. Možná vám bude volnější, ale určitě nesklouzne.
  • Nejběžnější dámské velikosti prstenů (prsteníček levé ruky) jsou 52 a 53, pánské  59 až 61.

 

 

 

veklikost-prstenu

 

 

 

 

 

Jak vybrat správnou délku náramku?

 

Správnou délku určíme pomocí krejčovského metru.

Zápěstí změříme na místě, kde je nejširší. Náramek nemůže by příliš těsný, protože při nošení by mohl zanechávat otisky na kůži a při napnutí ruky by se mohl roztrhnout, zároveň ale nesmí být ani příliš volný. V takovém případě je vysoká pravděpodobnost jeho ztráty.

Volíme tedy náramek o 1-2 cm delší, než je obvod naší ruky.

Obvykle pro štíhlejší ženskou ruku volíme náramky s délkou 17-18 cm. Pro silnější 19-21 cm. Pánské náramky mají obvykle délku od 20 do 23 cm.

Šňůrkové náramky mají většinou místo zapínání pohyblivý uzlík díky kterému může velikost regulovat. Standartně  se šňůrkové náramky s komponentem mohou roztáhnout až na obvod 24 cm.

Pokud si nevíte rady s délkou náramku, stačí nás kontaktovat nebo do poznámky v objednávce poznamenat váš obvod zápěstí.

U řetízkových náramků je třeba zvolit délku dle obvodu vaši ruky. Většina našich nárámků má tzv. prodlužovací očka navíc pro vaše pohodlné nošení.

 

velikost-náramku-jak-změřit

                                                       

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz